TEKNİK ŞARTNAME VE MAHAL LİSTESİ

İzmir ili, Karşıyaka İlçesi, Örnekköy Mahallesinde yer alan, 26874 ada 1 Numaralı Parsel üzerine inşa edilmekte olan CASA OLİVA İnşaatına ait Teknik Şartnamedir.

 

MADDE: 1 - TEKNİK ŞARTNAME :

1.1 -  Kaba İnşaatlar:  Bütün Betonarme yapı elemanları son Deprem yönetmeliğine göre hazırlanıp imal edilecektir.
Dış duvarlarda ısı yalıtımı yönetmeliği koşullarını uygun Pomza bloklar kullanılacak, İç duvarlarda ise 19x19x13.5 veya 19x19x8.5 ebadında Blok fabrika tuğlası kullanılacak,

1.2 – Mekanik Tesisat:
Projesine uygun doğalgazlı Merkezi ısıtma Kalorifer sistemi yapılacaktır. Tüm sistem Radyatör, Vana ve kazanlar yüksek verimli E.C.A. DAIKIN, BUDERUS veya bunların eşdeğeri markalardan seçilecek, her daireye Merkezi Oda Termostatı takılacaktır.

1.5 - Sıhhi Tesisat:
Çok kaliteli ve verimli su alınan 180 metre derinliğinde açılmış artezyen mevcut olup Su sarfiyatı minimum düzeydedir. Yeterli büyüklükte bir su deposu ve hidrofor tesisatı yapılacaktır. Yangın söndürme tesisatı olacak, Her bir daire için su saati olacak şekilde tesisat yapılacaktır. Dairelerde sıcak su merkezi boyler ile sağlanacak,
Bütün sıhhi tesisat armatürleri ve parçaları E.C.A veya emsali olacaktır.

1.6 - Elektrik Tesisatı:
Elektrik tesisatında kullanılacak tüm malzemeler TSE damgası taşıyacaktır.  Tüm prizler topraklı olacak, Onaylı projesine uygun olarak her meskene 3x10 A trifaze elektrik gücüne göre tesisat döşenecektir.  Her daireye faz kesici konacak, Elektrik tesisatında kullanılan tüm malzemeler LEGRANT, SIEMENS veya muadili üst kalite olacaktır ve TSE damgası taşıyacaktır. Her bir Blok için ana kapı irtibatlandırılmış görüntülü interfon tesisatı yapılacak, Salon TV’ye bağlantısı sağlanacaktır.  Akıllı sistem kumanda olacaktır.

1.7 - TV Anteni Tesisatı:
Yapılacak her bir blok için yayınlarını alacak, çalışır vaziyette merkezi sistem TV tesisat kurulacak.   Her bağımsız bölümün salon ve yatak odalarına TV prizi tesisatı yapılacaktır.

1.8 - Telefon Tesisatı:
Türk Telekom’dan Her bir adaya (Çoklu) besleme hattı çekilecek. Her bağımsız bölümün salon ve ebeveyn yatak odalarına telefon prizi konacaktır. Bloklarda ve bağımsız bölüm içindeki tüm telefon tesisatları ankastre olacaktır.

1.9 – Merdivenler:
Merdiven basamakları ve sahanlıklar kaliteli bir mermer ile kaplanacaktır. Merdiven korkulukları Alüminyum profillerle imal edilecektir.

1.10 - Tesisat Dolapları:
Bağımsız bölümlere ait Su sayaçları ile Elektrik tabloları ve sayaçları için münasip yerlerde posta kutuları ve lake mobilya dolaplar yapılacak, söz konusu tesisatların korunması ve görüntü kirliliği yapmaması sağlanacaktır. Elektrik kolon hatları şaft içerisinde bulunacaktır.

1.11 - Air Condition:
Her bir bağımsız bölümün salon ve ebeveyn yatak odası ve çocuk odası için ileride Air Condition koyulabilmesi maksadı ile gerekli yerler tanzim edilecek özel hat ve sigortalı priz yapılacak cihazların terleme suyunun tahliyesi için gerekli tesisat hazırlanacaktır.

MADDE: 2 - MAHAL LİSTESİ :
2.1 - Cephe Kaplamaları:
Cepheler genel olarak kompozit levha kaplama olarak yapılacak, gerekli yerlerde macunlu sıva üzeri silikon boya, alüminyum levha, ahşap, taş veya mermer gibi malzemeler kullanılarak cephe zenginliği sağlanacaktır.
Balkonlara cam + krom korkuluk takılacak.  Her bir bloğun ana giriş kapısı üzerine cam+krom veya cephe’ ye uygun malzemeden yağmurluk saçağı yapılacak. Ana giriş kapısı etrafı granit mermer veya emsali bir malzeme ile kaplanacaktır.
Bütün dışa açılan cam yüzeyler (dış kapı ve pencereleri)  Stor ile korunacaktır.
Cephe doğramaları Alümil veya muadili marka Renkli Eloksalli Alüminyum açılabilir kanat veya sürme olacak, 4+10+4 ısıcam takılacaktır.

2.2 - Yer Döşeme Kaplamaları:
Dairelerin Koridor, Antre, Banyo, WC, Mutfak ve balkonları 60x60 ebadında  (wc gibi gereken yerlerde En az 40x40 ebadında) 1.  ci kalite Porselen Seramikle kaplanacak, Salon Lamine, Yatak Odaları ise kalın yastıklı Laminat parke kaplanacaktır.

2.3 - Duvar Kaplamaları:
Bütün duvarlar ve tavanlar kaba sıva üzerine saten alçı yapılacak, Dairelerin salon tavanlarına kartonpiyer monte edilecektir. Odalarda ise pencere üstlerinde düz kartonpiyer perde bandı yapılacaktır. Tavanlar tavan plastiği ile Duvarlar ise pastel renklerde su bazlı boya ile boyanacaktır.

2.4 - Kapılar:
Dairelerin ana giriş kapıları iyi kalite çelik Kapı olacak, iç kapılar ise beyaz PVC kaplı mat lake görünümlü panel olarak imal edilecektir.  Kapı kollarında krom malzeme kullanılacaktır.  Menteşe vs aksesuarlar Hafele marka olacaktır.
Apartman giriş kapıları Alüminyum olacak ve kapı otomatiği monte edilecektir. Her blok kapılarına apartman ismi ve kapı numaraları yazılacak ve görüntülü Videfon tesisatı yapılacaktır.

2.5 - Mutfaklar:
Mutfak dolapları MDF malzeme PVC lake Vakum kapaklı olacaktır. Banko altı dolap detayları bulaşık makinesine göre hazırlanacaktır. Siemens, Arçelik veya eşdeğeri, Davlumbazlı Aspiratör, Set üstü Ocak, Bulaşık Makinesi ve Gömme fırın takılacak ve gerekli elektrik ve su tesisatı işlenecektir. Banko üzerine granit mermer konacak eviye çift gözlü paslanmaz çelik olacak.
Banko ile dolap araları Çanakkale seramik marka veya emsali yerli renkli Fayans kaplanacaktır. Diğer duvarların boş kalan yerlerinde uygun olan yerler tavana kadar aynı cins fayans olacak, diğer bölümler saten boya yapılacaktır. Banko üstünde yeterli miktarda priz yapılacaktır. Kullanılacak tüm bataryalar ECA veya Artema marka olacaktır.

2.6 - Wc ve Banyolar:
Banyolara gerekmesi halinde asma tavan, Hilton Lavabo, Gömme rezervuarlı Klozet, Ayna, Kâğıtlık ve Askılık takılacak,  Banyolarda Akrilik Duş Teknesi ve Duşa kabin monte edilecektir.  WC bölümlerine ise Yarım ayaklı lavabo, gömme rezervuarlı klozet, kâğıtlık ve ayna monte edilecektir. WC ve Banyo duvarları tavana kadar Çanakkale Seramik marka veya emsali renkli Fayans olacaktır. Kullanılacak tüm bataryalar ECA veya Artema marka, Vitrafiye malzemeler ise Serel, Vitra veya muadili olacaktır.

2.7 – Elbise Dolapları:
Mimari projelerinde görünen tüm Elbise dolapları ve girişe konacak olan portmanto beyaz MDF Profil çerçeve kapaklı dolap olarak imal edilecektir. Gerekli fonksiyonları sağlaması için Raf, çekmece ve askılık bölümleri tanzim edilecek, askılık ve kulpları monte edilecektir.

2.8 - Çatılar:
Çatıları ahşap oturtma çatı olarak imal edilecek, Marsilya tipi kiremit ile kaplanacaktır. Isı yönetmeliğine uygun olarak ısı ve su izolasyonu yapılacak. Su dereleri, baca kenarları ve anten tesisatları için BRAAS marka çatı elamanları ile özel önlemler alınacaktır.

2.9 - Bahçeler: 
Yapılacak İnşaat SİTE koşullarına sahip olacak, Etrafı duvar ve parmaklıklarla çevrilecektir. Ana giriş, Yaya ve araba girişleri projesine göre tanzim edilecek, girişlere kapı ve/veya bariyerler monte edilecektir. Ayrıca girişlerin yan tarafına bekçiler için gerekli büyüklükte kulübeler yapılacaktır.

Blokların dışında kalan alanlar yol, otopark ve Bahçe olarak tanzim edilecektir.  Depo ve otoparklar helikopter malalı beton, Site içi yollar beton veya parke beton taş olacaktır. Gerekli peyzaj çalışması yapılacak,  tüm bu alanların sulanması için gerekli su tesisatları ve bahçe muslukları ile Aydınlatılması için gerekli elektrik tesisatı ve aydınlatma armatürleri tesis ve monte edilecektir.

2.10 – Havuz:
1. ci katta yer alacak havuz taşma kanallı olacak, içi havuz seramiği veya cam mozaik kaplanacak, özel detayları uygulanacaktır. Havuz etrafı kısmen eurocco, kısmen cotto
Malzeme ile kaplanacak, gerekli peyzaj çalışması yapılacaktır.

2.11 - Sığınaklar:
Sığınak yönetmeliğinin ön gördüğü miktarda binanın altında projelendirilerek inşa edilecektir. Ayrıca söz konusu Sığınak alanlarının normal günlerde sosyal etkinlikler için kullanılabilmesi için gerekli önlemlerde alınacaktır.